Dzisiaj jest

piątek,
03 lutego 2023

(34. dzień roku)

Wyszukiwanie

Informujemy, że w sobotę 22.10.2022 r., o godz. 9.00, w budynku Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu, pl. Katedralny 14, rozpocznie się kurs przygotowujący wybrane osoby do pełnienia funkcji ceremoniarza w zgroma­dze­niu liturgicznym.

 

Uczestnikami kursu mogą być członkowie parafialnych zespołów Służby Liturgicznej (ministranci, lektorzy, nadzwyczajni szafarze Komunii świętej), którzy ukończyli szkołę podstawową i legitymują się co najmniej dwuletnim stażem w LSO.

 

Uczestnicy zgłaszający się na kurs powinni przynieść ze sobą pismo polecające od Księdza Proboszcza lub Opiekuna Służby Liturgicznej (załącznik nr 1). Przed wysłaniem ministrantów na kurs organizatorzy proszą o zapoznanie się z regulaminem uczestnictwa (załącznik nr 2).

 

Kurs opiera się na formacji ludzkiej, duchowej i intelektualnej, dlatego w ramach kursu będą odbywały się wykłady z liturgiki, Pisma Świętego, fonetyki oraz ćwiczenia z liturgiki. Będzie również rozwijana formacja duchowa przez udział we Mszy Świętej, dni skupienia oraz rekolekcje organizowane przez Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu.

 

Oficjalna promocja odbędzie się czerwcu 2023 roku na Ostrowie Tumskim (dokładna data zostanie podana w późniejszym terminie).

 

Odpowiedzialnym za przebieg kursu jest Diecezjalny Duszpasterz Służby Liturgicznej
ks. Łukasz Piłat, u którego można zasięgnąć bliższych informacji.

 

Zgłoszenia kandydatów dokonuje się na pierwszym spotkaniu 22.10.2022 r. o godz. 9.00.

 

Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy kierować na adres email:

 

 

 

 

Ks. Łukasz Piłat

Diecezjalny Duszpasterz Służby Liturgicznej

w Archidiecezji Wrocławskiej

Święta

Piątek, IV Tydzień zwykły
Rok A, I
Dzień Powszedni albo wsp. św. Błażeja, biskupa i męcz. albo wsp. św. Oskara, biskupa

Licznik

Sonda