Dzisiaj jest

sobota,
25 marca 2023

(84. dzień roku)

Wyszukiwanie

Informujemy, że w sobotę 22 października 2022 r., o godz. 9.00, w budynku Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego, pl. Katedralny 14, rozpocznie się kurs na Ministranta Słowa Bożego dla członków Służby Liturgicznej.

 

Uczestnikami kursu mogą być ministranci z VII klasy szkoły podstawowej i starsi. Organizatorzy kursu proszą, aby uczestnikami kursu były osoby umiejące czytać oraz bez wady wymowy, gdyż tacy nie mogą być dopuszczeni do funkcji Ministranta Słowa Bożego.

 

Osoby zgłaszające się na kurs powinny przynieść ze sobą pismo polecające od Księdza Proboszcza lub Opiekuna Służby Liturgicznej (załącznik nr 1). Przed wysłaniem ministrantów na kurs organizatorzy proszą o zapoznanie się z regulaminem uczestnictwa (załącznik nr 2).

 

Kurs na Ministranta Słowa Bożego przeznaczony jest tylko dla Służby Liturgicznej. Opiera się na formacji ludzkiej, duchowej i intelektualnej, dlatego w ramach kursu będą odbywały się wykłady z liturgiki, Pisma Świętego, fonetyki oraz ćwiczenia z liturgiki i fonetyki. Będzie również rozwijana formacja duchowa przez udział we Mszy świętej, dni skupienia dla Służby Liturgicznej Archidiecezji Wrocławskiej oraz rekolekcje organizowane przez Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu.

 

Oficjalna promocja odbędzie się w czerwcu 2023 roku na Ostrowie Tumskim (dokładna data zostanie podana w późniejszym terminie).

 

Odpowiedzialnym za przebieg kursu na Ministranta Słowa Bożego jest ks. Łukasz Piłat.

Zgłoszenia kandydatów dokonuje się na pierwszym spotkaniu 22.10.2022 r. o godz. 9.00.

 

Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy kierować na adres

e-mail: 

 

 

 

 

Ks. Łukasz Piłat

Diecezjalny Duszpasterz Służby Liturgicznej

w Archidiecezji Wrocławskiej

Święta

Sobota, IV Tydzień Wielkiego Postu
Rok A, I
Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

Licznik

Sonda